logo

04 Mayıs 2016

“İş Mükemmelliği Urge Projesinde Kazanç, 5 Buçuk Milyonu Geçti”

Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği’nin 2014’te başlattığı ve Ekonomi Bakanlığı’nın yüzde 75 maddi desteğiyle yürüttüğü ’İş Mükemmelliği URGE (Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi) Projesi’nde katılımcı TAYSAD üyesi 13 firmanın bugüne kadar elde ettiği kazanç 5 buçuk milyon TL’nin üzerine çıktı.
Yaklaşık 2 yıl önce başlatılan ve Ekonomi Bakanlığı’nın desteğiyle Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği (TAYSAD) tarafından yürütülen ’İş Mükemmelliği URGE Projesi’nde üye firmalar ciddi aşama kaydetti. Projede gelinen noktanın değerlendirildiği toplantıda konuşan TAYSAD Başkanı Alper Kanca, söz konusu projenin, TAYSAD’ın yaptığı 3’üncü URGE projesi olduğunu ve katılımcı firmaların projeden 5 buçuk milyon liranın üzerinde iyileştirme sağladığını belirtti.
Projeye dahil olan TAYSAD üyesi 13 firmanın katılımıyla, Temmuz ayında bir Japonya seyahati gerçekleştireceğini bildiren TAYSAD Başkanı Kanca, “İş Mükemmelliği URGE Projesi çerçevesinde birçok çalışma yapıldı, eğitimler ve danışmanlıklar alındı ancak bu yalın dönüşümün asıl çıkış noktası Japonya. Seçilen bu iyi uygulama örneklerinin ziyaretinin ardından, çalıştaylar düzenleyerek gördüklerimizi ve öğrendiklerimizi ele alacak, firmalarımızın yetkilileriyle sonuçları değerlendireceğiz” diye konuştu.
Söz konusu URGE projesi sayesinde katılımcı firmaların maliyetlerinde iyileşme sağlayarak ve israflarını azaltarak rekabet avantajı elde ettiğine vurgu yapan TAYSAD Başkanı Alper Kanca sözlerini şöyle tamamladı: “Türkiye artık ucuz iş gücü ülkesi değil. Artık biz, insan emeği üzerinden gelişmemizi sağlayamayız. Her zaman gündemimizde olan Ar-Ge, inovasyon gibi olgular bize çok daha fazla lazım. Yakın bir gelecekte, şu an bizim çalıştığımız şirketlerin devam etmesi, yaşaması mümkün değil” dedi.

Etiketler: » » » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.