logo

23 Mayıs 2016

Dünyanın En Lüks Gemisi Kuşadası’na 10 Sefer Yapacak

Dünyanın en lüks turist gemileri arasında yer alan ve Kuşadası’na ilk seferini gerçekleştiren Carnival Vista, 2016’da gerçekleştireceği 10 sefer ile yaklaşık 55 bin günübirlik turisti Kuşadası’na getirecek.
Carnival Cruise Lines’a ait ve bu alanda dünyanın en yeni gemisi olan dev transatlantik Carnival Vista, Kuşadası’na ilk seferini yaklaşık 4 bin turist ve bin 500 mürettebat ile gerçekleştirmişti. Sezon sonuna kadar 9 kez daha Kuşadası’na yanaşarak sezon içerisinde toplam 10 sefer yapacak olan Carnival Vista, donanımıyla da denizlerdeki en lüks kruvaziyer gemileri arasında yer alıyor. Carnival Vista’nın yapacağı toplam 10 seferle yaklaşık 55 bin turisti Kuşadası’na getirmesi planlanıyor.
1 MAYIS’TA DENİZE İNDİRİLDİ
İtalya’nın Fincantieri Tersanesi’nde yapılarak geçen 1 Mayıs’ta denize indirilen 322 metre uzunlukta ve 48 metre yüksekliğindeki, 15 katlı dev transatlantik Carnival Vista’da 678 dahil, bin 75 de hariç kabin, 24 bar, 11 restoran, mini bowling, basketbol, golf, voleybol, futbol sahaları ve masa tenisi gibi muhtelif spor etkinliklerinin yapılacağı alanlar bulunuyor. Bin 500 personelin hizmet verdiği dev transatlantikte, basketbol sahası büyüklüğündeki bir ekrana çok iyi kalitede ve netlikte görüntü imkanı sunan sinema sistemi IMAX de bulunuyor.

Etiketler: » » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.